Mehmet AKPINAR
Başkan
1970 Yılında Güneykaya'da doğdu. İlkokul eğitimini Güneykaya İlkokulunda aldı. Aydın ilinin Çiftlik Köyü'nde 1. Kur'an Kursu eğitimini tamamladıktan sonra orta öğrenimini Yıldızeli İmam Hatip Orta Okulunda aldı.Lise eğitimini de tamamlayarak,Güneykaya'da marketçilik, minibüs işletmeciliği yaptı. 1996 yılında iş makineleri üzerine İstanbul da bir firma kurup (Akpınar Kompresör San. Tic. Ltd. Şti.) 13 yıl bu alanda faaliyette bulundu. Güneykayalılar Derneği kurucularından olan Akpınar, bu derneğin Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Güneykaya Belediye Başkanlığı için Milliyetçi Hareket Partisinden aday olarak seçimleri kazanıp Güneykaya Belediye Başkanı olmuştur. 2010 yılında yapılan referandum öncesinde Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ederek ADALET VE KALKINMA PARTİSİ'ne geçmiştir,

2011 yılı içerisinde Kendisinin Kurucusu ve aynı zamanda Başkanı olduğu Güneykaya Beldesi Yıldızlar Ovası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni Kurmuştur.
2 dönemdir ADALET VE KALKINMA PARTİSİN'den Güneykaya Belediye Başkınlığı görevini yürütmektedir.
Evli ve 5 çocuk babasıdır.
Mesaj

Değerli Hemşehrilerim;

29 Mart yerel seçimlerinde büyük bir teveccüh göstererek, bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkürü borç biliyorum.

Bilmelisiniz ki; hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması; daha da önemlisi güzel Beldemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır.

Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, Sizlerden aldığımız destekle, “işimiz HİZMET OLACAKTIR“.

Makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak, milletin hizmetkarı olarak, iyi ve kötü günde Belde halkının yanında olmaya gayret edeceğiz.

Beldemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle Beldemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.

Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin Beldenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.

Beldemizi, Sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir Belde oluşturmak, vatandaşın isteklerine cevap verebilmek, problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışacağız.

El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz.

Büyük düşündünüz ve bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak, hepinize teşekkürlerimi, selam ve kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2019  Powered by .NET